Компресійний
трикотаж

Коли він потрібен, як його використовувати
і правильно обрати

Компресійній трикотаж широко використовують для підтримки тканин,
для профілактики та лікування варикозу, а також після хірургічних втручань.
Але і поза медичними закладами компресійна білизна дуже корисна: воно допомагає впоратися з втомою ніг, позбавляє від набряків, попереджує застій венозної крові у нижніх кінцівках.
Історія винаходу

Перші прообрази
Хоча якісна, пророблена компресійна білизна існує не так довго, перші його прообрази були відомі вже у Давньому Єгипті. Тоді найчастіше його використовували працівники важкої фізичної праці або військові. Вони робили тугі пов'язки з тканини або шкіри, щоб знімати набряки, втому або більш ефективно тренуватися. Трохи пізніше цей метод перейшов до російської армії, де використовувався солдатами під час тривалих піших переходів.

Ідея створення
Ідея створення повноцінного компресійного білизни базувалося на створенні еластичного бинта. Еластичні бинти, які спочатку використовувалися для прискорення загоєння ран, згодом перейшли у багато інших сфер. Потім їх використання стало окремим видом лікування і профілактики захворювань, та доктора і вчені почали думати, як можна вдосконалити еластичні бинти. Саме так з'явилося компресійна білизна: вона добра тим, що чинить постійний тиск, не вимагає регулярних перев'язок, і ви не можете помилитися або накласти пов'язку неправильно.

Спортивна компресійна білизна
Вже набагато пізніше компрессионное білизна прийшла в спорт, і зараз створюються окремі види компресійної білизни для лікувальних та спортивних цілей. Медична компресійна білизна, як правило, має набагато більший коефіцієнт здавлювання, що дає йому лікувальний ефект. У свою чергу, спортивна компресійна білизна більш комфортна, оскільки використовується для профілактики.
Принцип дії
Компресійна білизна виконує одну функцію: забезпечує необхідний тиск. Компресія буде різною не тільки для різних видів білизни, але і для різних частин одного виробу.

Наприклад, колготки і панчохи, які використовуються для лікування венозної недостатності, мають максимальну ступінь стиснення в області гомілки. У коліна вона знижується приблизно до 70%, а ближче до області паху становить всього 20%.
Це важливо, оскільки саме в області щиколотки потрібно надавати найбільший тиск, щоб допомогти крові піднятися по судинах.

Компресійна білизна
для спорту
Досить часто компресійну білизну використовують спортсмени бігуни. Хоча біг на перший погляд здається досить простим, це один з найбільш травмонебезпечних видів спорту.

Щоб не перевантажувати м'язи надмірною вібрацією (а саме вона становить загрозу), спортсмени та любителі бігу використовують компресійну білизну. Вона допомагає фіксувати м'язи, знижує ймовірність отримати травму.
Досить часто компресійнв білизна використовуються і після тренувань.
Це допомагає уникнути больових відчуттів, особливо після плиометрических занять.
З компресійною білизною тіло після тренувань відновлюється швидше і краще, до того ж воно допомагає зняти набряки, які характерні для тренувань з серйозними навантаженнями. Як правило, білизну використовують професійні спортсмени, для яких характерні щоденні важкі тренування. Незамінна вона і для важкої атлетики, яка пов'язана з величезними навантаженнями.

Як бонус для професіоналів та любителів спорту компресійна білизна дозволяє підтримувати постійну температуру у м'язах, що підвищує ефективність тренувань, робить людину більш витривалою і знижує стомлюваність.
Компресійна білизна
після хірургічного втручання

Використання компресійної білизни після операції вважається обов'язковою частиною відновного періоду.
Вона підбирається заздалегідь, ще до операції. Потім доктора надягають ії на пацієнта відразу після операції, і, як правило, компресійну білизну носять, не знімаючи, кілька тижнів.

Після серйозних втручань цей термін становить близько 6 місяців, але для косметологічних операцій може бути менше і підбирається індивідуально.
Тиск, який забезпечує білизна, дуже важливий для цілого ряду операцій, адже він надає тканинам необхідну підтримку, стимулює їх відновлення, виступає в якості профілактики утворення набряків і розходження швів.

Залежно від виду операцій використовується різний компресійний трикотаж. Наприклад, компресійний бандаж або пояс носять після операцій, пов'язаних з черевною порожниною. Це операції, пов'язані з онкологією, гінекологією або кесарів розтин. Пояси використовують після видалення грижі, операцій по відновленню після опущення внутрішніх органів.

Для тих жінок, яким проводили мастектомію, рекомендується спеціальна пов'язка-ліф, яка серйозно поліпшує період відновлення після такого серйозного втручання.
Компресійна білизна
після пластичних операцій
Практично неможливо уявити собі і багато видів пластичних операцій без компресійної білизни.

Наприклад, вона обов'язково використовується після всіх втручань з корекції грудей, щоб підтримувати її і забезпечувати нормальне загоєння.

Після деяких операцій використовується навіть такий вид компресійної білизни, як спеціальні маски на область обличчя. Їх носять після ліфтингових втручань, ліпосакції особи або операції по круговій підтяжці.
Компресійна білизна вважається невід'ємною
частиною відновлення після ліпосакції.
Вона допомагає уникнути серйозного набряку, який може виникнути через агресивне втручання. До того ж спеціальна білизну знімає хворобливі відчуття і стимулює відновлення м'язів.

У процесі ліпосакції, так чи інакше, пошкоджується підшкірна тканина, розриваються дрібні кровоносні судини і лімфатичні канали, через що може виникнути набряк. Ідеально підібрана ступінь тиску, яку забезпечує компресійна білизна, не тільки знімає набряк і біль. Це буквально формує нові контури тіла, що істотно покращує результати операції.

У процесі ліпосакції, так чи інакше, пошкоджується підшкірна тканина, розриваються дрібні кровоносні судини і лімфатичні канали, через що може виникнути набряк. Ідеально підібрана ступінь тиску, яку забезпечує компресійна білизна, не тільки знімає набряк і біль. Це буквально формує нові контури тіла, що істотно покращує результати операції.
Компресійний трикотаж
для профілактики

та лікування варикозу
Лікувальна дія компресійної білизни досягається шляхом тиску на стінки судин.

Правильно підібрана компресійна білизна підтримує м'язи, виступає в якості профілактики утворення тромбів, допомагає позбутися набряклості.
Завдяки тиску, яке білизна надає на судини, відбувається більш швидкий відтік венозної крові і досягається ефект профілактики тромбозу.
Він допомагає зняти втому, позбавляє від болю у м'язах та дискомфорту після довгого дня на ногах. Компресійну білизну потрібно використовувати не тільки за вираженою проблемою, але і при схильності до варикозної хвороби, патологіях, пов'язаних з порушенням кровообігу, і під час вагітності.

Компресійний трикотаж використовують не тільки люди, у яких є варикозна хвороба або схильність до неї. Навіть якщо ви не перебуваєте у групі ризику, але ваша робота пов'язана з необхідністю довго сидіти або стояти, компресійна білизна стане незамінною річчю. Відзначено, що при використанні такого трикотажу навіть після серйозних навантажень ноги набагато менше втомлюються і не набрякають.

Профілактика

Якщо у вас вже є варикозна хвороба, компресійний білизна зніме її симптоми, забезпечить нормальне самопочуття і зменшить ступінь ураження судин. Регулярне застосування компресійного трикотажу при варикозному розширенні дуже важливо, оскільки запобігає прогресуванню хвороби.
Як правильно вибрати компресійну білизну

Післе операції

Якщо ви використовуєте компресійну білизну після операції, вам ії допоможе підібрати лікар ще до втручання. Те ж саме стосується профілактики та лікування варикозу: в цьому випадку вибір трикотажу потрібно довірити фахівцю. Адже якщо білизна виявиться трохи більша чи маленька, недостатньо або занадто туга, компресія буде розподілятися неправильно і не буде ніякого лікувального ефекту.

Панчохи

Якщо у вас є вибір, найзручнішим компресійною білизною для лікування вважаються панчохи. Їх легко надягати і знімати, і, незважаючи на деякі зусилля при надяганні вони досить комфортні і не сповзають під час найактивнішого руху. Компресійні панчохи використовують як чоловіки, так і жінки. Якщо у вас від варикозу постраждала не вся нога, можливо, вам підійдуть компресійні гольфи. Вони також добре підходять для профілактики проблем з судинами для людей, які ведуть активний спосіб життя.
Оскільки компресійну білизну носять постійно,
необхідно підібрати відразу кілька комплектів, щоб ви могли їх прати.

Для використання в літній період є спеціальний тонкий трикотаж,
в якому не буде жарко, але який забезпечує необхідний тиск.
Як правильно одягати
і носити компресійну білизну

Компресійну білизну слід надягати з обережністю, оскільки багато його види можуть легко порватися або розтягнутися, що призведе до зниження ефективності.
Найпростіша рекомендація - це купити звичайні гумові рукавички
і одягати білизну, особливо панчохи, тільки в них.
Завдяки використанню рукавичок ви не порвете панчохи, адже щоб їх надіти, необхідно докласти серйозне зусилля.

Пам'ятайте, що компресійну білизну не можна за звичкою тягнути вгору, як ви це робите зі звичайними колготками. Носок і п'яту акуратно надягають на стопу, при цьому важливо стежити, щоб білизна не розтягувалася, але при цьому щоб не утворювалися складки. Далі виріб надігається на ногу, акуратно, за допомогою долонь.

Не забувайте ретельно розподіляти компресійну білизну, щоб не було жодної складки. Ця процедура може здатися складною і тривалою, особливо якщо ви використовуєте щільну лікувальну компресійну білизну. Але насправді необхідно кілька тренувань, і ви навчитеся надягати його швидко і правильно.

Протипоказання
Як і у будь-якого іншого лікувального методу, у компресійної білизни є протипоказання:
  • 1
    Рани і пошкодження шкіри, якщо ви лікуєте варикозне розширення
  • 2
    Запальні захворювання шкіри
  • 3
    Атеросклероз судин
  • 4
    Цукровий діабет
  • 5
    Артрит
  • 6
    Судинно-легенева
    недостатність
Більш точно про протипоказання
та правильному виборі компресійної білизни вам розповість лікар.

Якщо у вас є будь-які пошкодження шкіри,
проблеми з судинами або серцево-судинною системою,
обирайте компресійну білизну тільки за допомогою фахівця.
Як доглядати за компресійною білизною
  • При правильному догляді якісну компресійну білизну можна використовувати протягом півроку, навіть якщо ви носите її кожен день.
    Однак це може здатися важким, оскільки компресійний трикотаж потрібно прати кожен день.
  • Перуть таку білизну тільки руками, акуратно, у воді температурою не вище 30 градусів.
    Не використовуйте пральні порошки та агресивні хімічні засоби, краще виберіть м'який миючий засіб або шампунь із мінімальним вмістом лугу.
  • Після прання добре прополощіть компресійну білизну, загорніть в махровий рушник і зовсім трохи відіжміть, дуже обережно.
    Щоб висушити річ, її кладуть на махровий рушник в горизонтальному положенні і залишають у приміщенні. Пам'ятайте, що компресійну білизну не сушать за допомогою обігрівачів, на батареї або при високих температурах, оскільки тоді вона осідає і втрачає свої лікувальні властивості. З тієї ж самої причини не можна розвішувати білизну, оскільки вона розтягнеться.
  • Якщо ви використовуєте панчохи, оснащені силіконовими фіксаторами, пам'ятайте, що фіксатори не можна прати і мочити.
    При цьому панчохи акуратно перуть руками, а самі силіконові фіксатори просто дезінфікують за допомогою серветки, змоченої в спирті.
  • Якщо ви побачите в компресійній білизні якісь нитки, які повиходили всередину, настійно не рекомендується їх обрізати і вже тим більше не потрібно намагатися їх витягнути, залишаючи затяжки.
  • Щоб спростити догляд за білизною, найкраще купити 2 або 3 пари і міняти їх у міру необхідності.
    Так ви будете впевнені, що випрану білизну встигне висохнути, і що у вас завжди є запасний варіант, якщо ви не встигли його випрати. При правильному догляді компресійна білизна прослужить вам кілька місяців, але все ж після півроку використання потрібно буде задуматися про покупку нового.

Придбайте продукцію
Lauma Medical

Придбайте продукцію Lauma Medical
в онлайн-аптеці "АПТЕКА24"

Читайте також:
Close
Задайте Ваш вопрос

Для співпраці заповніть форму заявки

Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом 48 годин
Ваші дані не передаються 3-им особам.
Контакти
ТОВ ЛСЕЗ "LAUMA FABRICS"
Адреса: вул. Зіемелю 19, м Лієпая, LV-3405, Латвія

Тел.: (+371) 634-47-125
(+371) 634-474-96
Ел. пошта: lauma@laumamedical.com
Error get alias
Error get alias