Як правильно бинтувати
еластичний бинт?

Варикозне розширення вен – це захворювання, яке проявляється нерівномірним розширенням поверхневих вен, порушенням роботи венозних клапанів, утворенням підшкірних вузлів і ослабленням кровотоку в нижніх кінцівках.
За даними різних досліджень,
на це захворювання страждає
до 40% жінок і до 20% чоловіків у віці старше 18 років.
Різниця якості бинтів відчувається вже через 1 – 2 дні після їх застосування. Один бинт чомусь скачується і збирається в складки, а інший лежить рівно і створює рівномірну компресію. Увечері пацієнти знімають бинти, скачують їх в рулон, а наступного дня помічають, що бинти «розтягнуті» і бажаної компресії досягти з ними неможливо.

Таке буває і при фіксації еластичними бинтами гіпсових лонгет: один тип бинтів притискає лонгету і тримає її міцно впродовж тижня, а з іншим бинтом вже наступного дня пацієнт відчуває «розпущеність».

Саме тому хірургі та травматологи, коли рекомендують своїм пацієнтам еластичну компресію, додають: «бинти беріть латвійські», і це не випадкові слова.
Розтяжність бинтів
Еластичні бинти розрізняються за ступенем свого потенційного подовження – розтяжності.
Залежно від цього показника бинти бувають:

Малої розтяжності
При накладанні бинт здатний подовжуватися до 70% від свого початкового розміру. Ці бинти застосовуються при важких стадіях венозної і лімфовенозної недостатності, при порушеннях шкіряної трофіки у разі посттромботичної або варикозної хвороби.
Середньої розтяжності
Збільшення довжини бинта може досягати 140% від початкового розміру. Ці бинти застосовуються при варикозній хворобі, а також після проведення склеротерапії.
Високій розтяжності
Бинт здатний подовжуватися більш ніж на 140%. Ці бинти дозволяють пацієнтам активно пересуватися, їх застосовують після проведення флебектомії, мікросклеротерапії, для фіксації суглобів при розтягуваннях, а також з метою профілактики тромбозу в разі тривалого постільного режиму.
Якісний і правильно підібраний еластичний бинт – важлива складова успіху в лікуванні. Саме тому, коли йдеться про еластичні бинти, не можна не згадати
Латвійську фірму «Lauma Medical».

Еластичні бинти фірми «Lauma Medical» вигідно відрізняються від аналогів за показниками:

  • тканина в основі;
  • висока міра розтяжності, понад 170%;
  • натуральний склад;
  • унікальна технологія виробництва;
  • можливість зрізу необхідної довжини без додаткової обробки краю бинта;
  • еластичні бинти фірми «Lauma Medical» зберігають свої властивості після повторного прання і навіть при тривалому користуванні.

Варто додати, що максимальний ефект від застосування еластичного бинта можливо досягти лише за умови його правильного накладення.

На жаль, багато пацієнтів вважають, що «намотати» еластичний бинт – розуму великого не треба. До того ж, неправильно накладений бинт здатний викликати зворотний ефект (збільшення набряку кінцівки та порушення в ній мікроциркуляції).

Тож, вкрай необхідно дотримуватись наступних вимог еластичного бинтування нижніх кінцівок:
Еластичне бинтування необхідно виконувати вранці, до підйому з ліжка, краще - ще лежачи в ліжку.
Пов'язку необхідно накладати при тильному згинанні стопи, рівномірними обмотуваннями без зморшок, щоб виключити травму шкіри, коли ви почнете рухатися
Бинтування завжди необхідно починати від пальців стопи з обов'язковим бинтуванням п'яти і формуванням замку, що виключить зісковзування бинта при ходьбі;
Верхній край компресії має бути на 10-15 см вище за зону клапанної недостатності сегменту кінцівки
Для кращої фіксації еластичного бинта, особливо якщо це стегно, необхідно користуватися накладенням турів бинта у висхідному і низхідному напрямах з формуванням «ялиночки»;
Сувій бинта необхідно розкручувати назовні в безпосередній близькості від шкіри, що дозволить виключити перерозтягнення бинта і створення дуже високої компресії
Кожен тур бинта повинен перекривати попередній на 30 - 50%

Придбайте продукцію
Lauma Medical

Придбайте продукцію Lauma Medical
в онлайн-аптеці "АПТЕКА24"

Читайте також:
Close
Задайте Ваш вопрос

Для співпраці заповніть форму заявки

Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом 48 годин
Ваші дані не передаються 3-им особам.
Контакти
ТОВ ЛСЕЗ "LAUMA FABRICS"
Адреса: вул. Зіемелю 19, м Лієпая, LV-3405, Латвія

Тел.: (+371) 634-47-125
(+371) 634-474-96
Ел. пошта: lauma@laumamedical.com
Error get alias
Error get alias