Чому болить спина? Прості рішення складної проблеми

Напевно, у кожного з нас колись з різних причин боліла спина. Багато люди страждають від болю в області спини різної локалізації майже постійно
Причин і локацій такого дискомфорту може бути безліч,
але найчастіше болить у поперековому відділі.
Трохи рідше зустрічається дискомфорт у шийному та грудному відділах хребта,
і велика частина з них не представляє особливоъ загрози.
Хоча причиною дискомфорту у спині можуть бути серйозні запалення, інфекції або пухлини, все ж найбільш часта причина такого дискомфорту - неправильна постава, сидячий спосіб життя або надмірні навантаження на спину.

Найчастіше подібні болі переслідують людей, чия робота пов'язана з підйомом тягарів або будь-якими іншими надмірними фізичними навантаженнями; у групі ризику також люди із зайвою вагою або сидячим способом життя.
Сильно болить спина:
причини, і який буває цей біль

Залежно від джерела, дискомфорт у спині проявляється зовсім по-різному. Наприклад, остеохондроз характеризується помірним болем, який можна описати як неприємний і тягнучий.

Такий біль може різко посилюватися не тільки під час фізичних навантажень, але і будь-яких різких рухах: чхання, кашлю.

Досить часто остеохондроз плутають з болем в серці, що істотно ускладнює діагностику.
У таких випадках дуже важливо проконсультуватися з лікарем
для постановки правильного діагнозу і призначення лікування.

Міжхребцева грижа

Якщо тіло часто відчуває надмірні навантаження, біль в спині може бути ознакою міжхребцевої грижі. У таких випадках біль зазвичай посилюється при спробі нахилитися або повернути тіло в сторону, при ходьбі або навіть звичних повсякденних справах. Іноді біль у спині при міжхребцевої грижі сильно віддає в ноги, аж до оніміння нижніх кінцівок.

Радикуліт

Страждаючі від радикуліту скаржаться на оніміння ніг, а ще відчуття сильного печіння або нестерпного свербіння, через яке проявляється біль. Неприємні відчуття можуть сильно віддавати в стегно або сідницю, особливо посилюються при ходьбі.

Міозит

І все ж найбільш частою причиною серйозних болів в спині залишається банальне запалення або пошкодження м'язів через надмірні навантаження або переохолодження. Такий стан називається міозит, майже напевно його відчував кожен з нас. Як правило, такий біль локалізується в поперекових м'язах і самостійно проходить через кілька днів.
Як вилікувати біль у спині
Залежно від причин, якими викликана біль в спині, варіюється і її лікування або профілактика. Найефективніші способи лікування -
це щадна лікувальна фізкультура, плавання, фізіотерапія.

У серйозних випадках використовується медикаментозна терапія, яка покликана зняти больовий синдром. Але важливо пам'ятати, що медикаменти для такого лікування може призначати тільки лікар.
Як правило, медикаменти поліпшують біль і знімають запалення,
але не борються з причиною.У будь-якому випадку, лікування постійного болю в спині має бути комплексним. Прийом специфічних препаратів допоможе зняти з м'язів спазми, нормалізує кровообіг в постраждалій області і допоможе організму швидше відновитися.

Доктор також може запропонувати вітаміни групи B, які стимулюють обмінні процеси в організмі і покращують роботу нервової системи. Спосіб лікування залежить від того, в чому була причина болю у спині. У деяких випадках показаний і навіть необхідний масаж для зняття напруги з м'язів, що допомагає розслабити їх і повернути в стрій.

Набагато серйозніше йде справа, якщо через сидячий спосіб життя і малої рухливості з'являється викривлення спини. У таких випадках вкрай рекомендовано використовувати спеціальний корсет, який дозволить вирівняти поставу. Спеціальний ортопедичний бандаж не тільки буде підтримувати спину в здоровому стані, але і створює додаткову опору для слабких м'язів. Варто пам'ятати, що незважаючи ні на що, бандажі та пояси - це допоміжне лікування, основне повинен призначати лікар.
Пояси для лікування
болю у спині

Як правило, спеціальні медичні пояса призначають для людей, які страждають від радикуліту. Однак їх можна використовувати і в тому випадку, якщо спина болить через розтягнення, надмірне навантаженя або переохолодження.
Спеціальні медичні пояса призначені для зменшення больових відчуттів,
підтримки постраждалих м'язів і їх зігрівання.
Завдяки таким поясам відновлення проходить набагато швидше, а також з'являється можливість вести звичний спосіб життя навіть після травми. Якісні пояса, виконані із застосуванням вовни, можуть виробляти виражений зігріваючий ефект, так що перед їх вибором потрібно уточнити, чи потрібно зігрівати хвору поперек.

Медичні пояса сприяють швидшому загоєнню після травм, вони також виступають як профілактика розвитку радикуліту або остеохондрозу, якщо у пацієнта вже є до них схильність. Їх застосовують і спортсмени, щоб уникнути травми під час тренувань і змагань, особливо якщо м'язи спини вже встигли постраждати.

Допоміжний спосіб лікування

Добре підходять медичні еластичні пояси і людям, що страждають від серйозних хвороб спини. В такому випадку пояс виступає як допоміжний спосіб лікування, і його рекомендується носити цілодобово. В такому випадку він не тільки зігріває м'язи і стимулює якнайшвидше загоєння, але і допомагає пацієнтові підтримувати правильну поставу і не погіршити хвороба.

Придбайте продукцію
Lauma Medical

Придбайте продукцію Lauma Medical
в онлайн-аптеці "АПТЕКА24"

Читайте також:
Close
Задайте Ваш вопрос

Для співпраці заповніть форму заявки

Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом 48 годин
Ваші дані не передаються 3-им особам.
Контакти
ТОВ ЛСЕЗ "LAUMA FABRICS"
Адреса: вул. Зіемелю 19, м Лієпая, LV-3405, Латвія

Тел.: (+371) 634-47-125
(+371) 634-474-96
Ел. пошта: lauma@laumamedical.com
Error get alias
Error get alias