Абсолютна більшість вітчизняних та закордонних виробників пропонують бинти, що їх виробили плетенням з чималим вмістом синтетики і лише деякі (LAUMA MEDICAL) виробляють тканинні бинти, виготовлені з натуральної бавовни.
Ступень розтяжності бинта має прямий зв'язок із тиском, що створюється під ним – чим більше розтяжність, тим менше тиск під пов'язкою.
Проте, ступень тиску залежить не лише від розтяжності бинта, але і від методу та сили накладення. Тому, краще за все, щоб вперше бинт був накладений фахівцем.
Бинти різної розтяжності
Велике значення має і те, як розрізняється тиск під пов'язкою під час навантаження і під час спокою. Еластичні бинти високого ступеню розтяжності (наприклад бинти LAUMA MEDICAL) мають властивість створювати рівномірний тиск і при навантаженні, і у спокої, без різких перепадів.
У свою чергу бинти середнього і низького ступеню розтяжності створюють порівняно більший «робочий тиск» під час навантаження і мінімальний тиск у спокої. Такі бинти частіше використовуються при лікуванні більш тяжких захворювань, де необхідно створити середній або високий тиск під пов'язкою.
Треба також враховувати, що тиск під пов'язкою збільшується при накладенні додаткових шарів. Так, наприклад, тиск потроюється при вживанні бинта в 3 шарах.
Враховуючи цей факт, бинти високого ступеню розтяжності також можуть застосовуватися і в тих випадках, коли необхідно створити підвищений тиск під пов'язкою.