Що потрібно знати при виборі еластичного бинта?

Для досягнення необхідного клінічного ефекту необхідна компресія - продумане вживання тиску. Компресія досягається шляхом застосування еластичних шкарпеток, колготок або спеціальних еластичних бинтів.
Найчастіше, при лікуванні, профілактиці набряку та різних патологій, що пов'язанs з порушеннями венозного відтоку в кінцівках, використовуються еластичні бинти.

Еластичні бинти, які застосовуються в компресійній терапії венозних і лімфатичних судин кінцівок, розрізняються не лише ступенем розтяжності, але і іншими характеристиками. У випадках, коли лікарем не призначене якийсь конкретний вид еластичного бинта, пацієнтові складно обрати правильний варіант серед строкатої пропозиції аптек.

Основою застосування еластичних бинтів є те, що вони здатні допомагати ослабленим венозним судинам при нормальному скороченні, не допускати їх надмірного набрякання.

Однією з поширених причин варикозу (розширення вен) є те, що мускулатура кінцівок і клапанний механізм периферичних вен не справляються зі своїми функціями, що приводить до накопичення зайвого об'єму крові в їх просвіті. У наслідку цього вени розширюються, «вилазять назовні» ближче до поверхні шкіри.
Різновид бинтів
Як відомо, різними виробниками пропонується цілий ряд еластичних бинтів різного ступеню розтяжності, від 30% до 170%, та навіть більше. Бинти бувають шириною від 4 до 12см, завдовжки від 50см до 5м, та інші модифікації.

Пропонуються еластичні бинти вироблені тканинним виробництвом, плетені, а також бинти на різних синтетичних основах, включно з папером. Відносно останньої групи бинтів слід зазначити, що в більшості випадків вони призначені для одноразового використання.
Абсолютна більшість вітчизняних та закордонних виробників пропонують бинти, що їх виробили плетенням з чималим вмістом синтетики і лише деякі (LAUMA MEDICAL) виробляють тканинні бинти, виготовлені з натуральної бавовни.

Ступень розтяжності бинта має прямий зв'язок із тиском, що створюється під ним – чим більше розтяжність, тим менше тиск під пов'язкою.

Проте, ступень тиску залежить не лише від розтяжності бинта, але і від методу та сили накладення. Тому, краще за все, щоб вперше бинт був накладений фахівцем.

Бинти різної розтяжності

Велике значення має і те, як розрізняється тиск під пов'язкою під час навантаження і під час спокою. Еластичні бинти високого ступеню розтяжності (наприклад бинти LAUMA MEDICAL) мають властивість створювати рівномірний тиск і при навантаженні, і у спокої, без різких перепадів.

У свою чергу бинти середнього і низького ступеню розтяжності створюють порівняно більший «робочий тиск» під час навантаження і мінімальний тиск у спокої. Такі бинти частіше використовуються при лікуванні більш тяжких захворювань, де необхідно створити середній або високий тиск під пов'язкою.

Треба також враховувати, що тиск під пов'язкою збільшується при накладенні додаткових шарів. Так, наприклад, тиск потроюється при вживанні бинта в 3 шарах.

Враховуючи цей факт, бинти високого ступеню розтяжності також можуть застосовуватися і в тих випадках, коли необхідно створити підвищений тиск під пов'язкою.
Важным фактором выбора является податливость бинта
Окрім вище сказаного, важливим чинником вибору є піддатливість бинта, здатність прилягати до нерівностей і вигинів тіла. Це особливо важливо при накладенні бинта на плече, лікоть, коліно або гомілковостопний суглоб

Якістю рівномірного прилягання володіють бинти, що їх виробили тканинною технологією з високим вмістом бавовни. Такі бинти мають структуру переплетення перпендикулярних ниток основи й утка, приємні на дотик і досить піддатливі при накладенні.
Тканинна технологія виробництва додає бинтам особливу зносостійкість навіть при особливо тривалому вживанні (до одного року і навіть більше) і після багаторазового прання.

При цьому, у відмінності від плетених бинтів, тканинний бинт можна укоротити, відрізавши зайву ділянку без необхідності спеціально обробляти край бинта. Край зрізу залишиться стійким, може трохи розпушитися, але не розпускатиметься, як плетений.

Придбайте продукцію
Lauma Medical

Придбайте продукцію Lauma Medical
в онлайн-аптеці "АПТЕКА24"

Читайте також:
Close
Задайте Ваш вопрос

Для співпраці заповніть форму заявки

Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом 48 годин
Ваші дані не передаються 3-им особам.
Контакти
ТОВ ЛСЕЗ "LAUMA FABRICS"
Адреса: вул. Зіемелю 19, м Лієпая, LV-3405, Латвія

Тел.: (+371) 634-47-125
(+371) 634-474-96
Ел. пошта: lauma@laumamedical.com
Error get alias
Error get alias