З чого зроблений еластичний бинт

Еластичні бинти використовують для того, щоб фіксуватимуть тканини. Це важливо для профілактики і лікування багатьох захворювань, як судин, так і суглобів. Саме тому еластичні бинти використовуються в медицині, в спорті, і навіть в домашніх умовах.

Еластичний бинт просто зобов'язаний бути в будь-який аптечці
(Домашній і автомобільній) на випадок необхідності.
Свої дивовижні властивості еластичні бинти виявляють завдяки спеціальним еластичним ниткам, уплетеним в основу з тканини (як правило, бавовни). Еластичний бинт, якщо говорити правильно, це матеріал для компресійної пов'язки. Він дозволяє захищати тіло від травм або швидше відновлюватися після них.

І все це - завдяки пов'язці з нежорсткою фіксацією, яка добре допомагає при пошкодженні м'яких тканин. Однак важливо пам`ятати, що при переломі використання еластичного бинта недоцільно, тому що він забезпечує тільки часткову компресію.

Еластичні бинти не викликають алергію і можуть служити довго якраз завдяки тканинній основі. Їх можна прати, сушити і використовувати багато разів, аж до декількох років щоденного використання. Щоб правильно підібрати собі модель еластичного бинта, важливо знати властивості та особливості кожного виду.
Різновиди еластичних бинтів
Усі еластичні бинти можна розділити
на 3 класи за ступенем розтяжності:

1
Мінімальної розтяжності, подовжуються на 70% (Тиск 100);
2
Середньої, подовжуються до 140% від початкової довжини (Тиск 70);
3
Високої розтяжності, подовжуються більш ніж на 140% (Тиск 40);
Залежно від ступені жорсткості варіюється сила компресії
і відповідно галузь використання бинта.
Є два параметри, за якими визначається ефективність бинта:
- Тиск спокою, тобто здавлювання м'язів без навантаження;

- Робочий тиск,
який діє при навантаженні на м'язи.
За типом є два види бинтів, трубчасті і стрічкові. За цінової категорії вони поділяються на бюджетні, спортивні або преміумні. Бюджетні вироби, як правило, дешеві та одноразові. Вони легко пошкоджуються і рвуться, їх зазвичай використовують в медичних цілях на один раз.

Спортивні й преміумні бинти вигідно відрізняються від бюджетних. Їх можна використовувати багато разів, прати і сушити. Є навіть спеціальні пов'язки замість еластичних бинтів, які можна використовувати аж до декількох років.
З чого складаються
еластичні бинти

За технологією виробництва всі бинти подідяються на ткані та в'язані. Перші відрізняються міцністю та стійкістю до зовнішніх впливів. Ви зможете спокійно їх прати і сушити, використовувати багато разів.

В'язані бинти

В'язані тепліше і м'якіші, але вони і менш міцні. Такі бинти використовують в тому випадку, якщо необхідний інтенсивний нагрів тканин на пошкодженій ділянці. Але в міру використання їх розтяжність знижується і їх доводиться замінювати. В'язані бинти створюють з бавовняної пряжі з вплетеними латексних ниток.

Вони відрізняються тим, що добре вбирають вологу і забезпечують чудову вентиляцію, незрівнянну з аналогічними моделями. Але їх не вийде прати багато разів, тому що нитці через матеріалу швидко розпускаються. Так що їх краще використовувати для короткого курсу лікування, наприклад, при ударі або легкому розтягу.

Склад

По складу тканин бинти в цілому діляться на бавовняні і синтетичні. Бавовняні краще використовувати на постійній основі, адже вони не викликають роздратування і добре переносяться навіть при щоденному використанні протягом тривалого часу.

Склад бинта ви можете знайти на етикетці. Якщо лікар порадив вам використовувати бинти постійно, вибирайте саме бавовняні моделі. Якщо ж ви використовуєте бинт без лікаря, вибирайте універсальну ступінь розтягування - 100%. Якщо буде потрібно зробити більш щільний бандаж, просто намотайте бинт щільніше. Якщо потрібно знизити тиск, зменшите кількість обертів.


Синтетичні бинти

Синтетичні бинти частіше використовують спортсмени, тому що ці моделі бинтів більш стійкі до пошкоджень. Вони не так швидко зношуються, як бавовняні, і ідеально підходять для великих і постійних навантажень. Їх так само просто прати і сушити, а носити їх краще короткий проміжок часу: наприклад, під час тренування і змагань.


Фіксуюча еластична пов'язка

Ще одна річ, яка обов'язково повинна бути у вашій аптечці - це спеціальна фіксуюча еластична пов'язка. Її використовують замість бинта спеціально для ділянок тіла конічфної або округлої форми, тобто як правило для колін і ліктів, шиї і голови.

Головна особливість такої пов'язки в її універсальному застосуванні і той факт, що нею можна замінити звичайний еластичний бинт. Завдяки нестандартній в'язанні і незвичайного матеріалу така пов'язка добре розтягується в усіх напрямах, при цьому не втрачаючи своєї здатності до фіксації м'яких тканин.
Як обрати еластичний бинт
За формою бинти також поділяються
на дві різні категорії:
1
Стрічкові
Це звичайні бинти, які представляють собою стрічку з міцної тканини з вплетіннями еластану. Зазвичай в комплекті з ними йдуть спеціальні шпильки або кріплення для фіксації бинта. Це бюджетні варіанти, доступні кожному.
2
Трубчасті
Це бинти у вигляді безшовної трубки, які не вимагають спеціальних знань для використання. Їх застосовують у багатьох сферах, від медицини для фіксації перев'язки до домашніх умов для забезпечення спокою ураженого суглоба.
Трубчасті бинти є різної ширини, яка залежить від сфери використання.

- Найменша, 1 ширина використовується для пальців у дорослих або для фіксації суглобів у дітей.

- 2 розмір застосовують для фіксації суглобів кисті, стопи, лікті у дорослих і дітей.

- Номер 3 використовують для кистей і стоп дорослих людей (в залежності від розміру), а також для гомілок і стегон у дітей.

- Номери від 3 до 5 мало чим відрізняються і підбираються індивідуально в залежності від статі і маси дорослої людини.

- Номер 6 використовують для голови, колін, плечей у дорослих і на грудях і животі дітей.

- І нарешті номера 7 і 8 застосовують для фіксації пов'язок на грудях, животі, також у дорослих різної комплекції.

Вибираючи еластичний бинт,
обов'язково консультуйтесь з лікарем.

Враховуйте призначення бинти, звертайте увагу на склад. Так, бавовняні бинти коштують дорожче, але для регулярного використання вони підходять більше через приємного матеріалу. А трубчасті універсальні і не зажадають клопоту з накладенням, що особливо важливо для застосування у дітей, які так і норовлять скинути бинт.

Так що обирайте бинти правильно і будьте здорові!

Придбайте продукцію
Lauma Medical

Придбайте продукцію Lauma Medical
в онлайн-аптеці "АПТЕКА24"

Читайте також:
Close
Задайте Ваш вопрос

Для співпраці заповніть форму заявки

Наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом 48 годин
Ваші дані не передаються 3-им особам.
Контакти
ТОВ ЛСЕЗ "LAUMA FABRICS"
Адреса: вул. Зіемелю 19, м Лієпая, LV-3405, Латвія

Тел.: (+371) 634-47-125
(+371) 634-474-96
Ел. пошта: lauma@laumamedical.com
Error get alias
Error get alias